Samen naar een gedragen aanpak

Met data, feedback en coaching bouwen aan een gedragen attitudebeleid.

Hoe zorg je ervoor dat alle leerkrachten samen werken aan het gedrag en de motivatie van leerlingen? Een sterk attitudebeleid vraagt meer dan losse initiatieven van enkele enthousiaste leerkrachten. Het vraagt een gezamenlijke aanpak, duidelijke afspraken en inzicht in wat werkt. SODAplus ondersteunt je school met een stappenplan waarmee je samen met je leerkrachtenteam gericht werkt aan verbetering.

1. Communiceer helder en consequent

Zorg dat leerlingen, ouders en leerkrachten weten welk gedrag je school verwacht.

Met onze Smartschoolintegratie automatiseer je de communicatie over attitudes, afspraken en verwachtingen. Digitale attituderapporten en automatische berichten zorgen voor duidelijke, consequente communicatie met zo weinig mogelijk extra administratie.

2. Geef leerlingen een stem

Hoe ervaren leerlingen het attitudebeleid van je school? En waar zien zij mogelijkheden tot verbetering?

Via het digitale SODA-attituderapport en ons platform verzamelen we feedback van leerlingen. Zo krijg je inzicht in hun ervaringen en betrek je hen actief bij het beleid.

3. Ontdek waar je school kan groeien

Goede beleidskeuzes beginnen bij betrouwbare gegevens, niet alleen bij buikgevoel.

SODAplus bundelt de verzamelde gegevens in een jaarlijks feedbackrapport op maat van je school. We vergelijken jullie resultaten met die van scholen met een gelijkaardige leerlingenpopulatie.

Zo ontdek je waar je school sterk in is en welke werkpunten extra aandacht verdienen.

4. Deel de inzichten met je leerkrachtenteam

Samen met de directie en de SODA-werkgroep bekijken we welke resultaten het belangrijkst zijn voor jullie school.

Op basis daarvan maken we een presentatie op maat. Je kunt die zelf aan je leerkrachtenteam geven of laten verzorgen door SODAplus.

Zo beschikt iedereen over dezelfde informatie en ontstaat er ruimte voor een gezamenlijk gesprek over het attitudebeleid.

5. Kies samen de prioriteiten

Een attitudebeleid werkt pas als het leerkrachtenteam er ook achter staat.

Via een korte QR-bevraging geven leerkrachten aan welke verbeterpunten zij belangrijk vinden en waaraan ze samen willen werken.

De resultaten delen we met het volledige team en de directie. Zo worden prioriteiten niet zomaar opgelegd, maar samen gekozen.

6. Werk gericht aan verbetering

Met de verzamelde inzichten en de gekozen prioriteiten stellen de directie en de SODA-werkgroep een concreet plan van aanpak op.

In plaats van verschillende losse acties te ondernemen, kiest je school bewust waar ze haar tijd en energie in investeert.

Door de resultaten jaarlijks opnieuw te bekijken, kun je opvolgen waar je vooruitgang boekt en waar bijsturing nodig is.

Bouw samen aan een sterker attitudebeleid

Wil je dat het werken aan gedrag en motivatie niet langer op de schouders van enkele leerkrachten rust? Met SODAplus betrek je het hele schoolteam, maak je keuzes op basis van gegevens en werk je stap voor stap aan een gedragen attitudebeleid.